Vodiči, najvyšší čas prezuť. Vyberte si na svoje auto kvalitné pneumatiky!

Low section of mechanic fixing car tire at auto repair shop

Vonku sa počasie zmenilo zo dňa na deň. Zmizli denné mrazy a vo vzduchu vonia jar. Všetkým šoférom vznikla jedna dôležitá povinnosť – vymeniť zimné pneumatiky za letné. Nezabúdajte, že kvalita pneumatík dokáže veľmi ovplyvniť bezpečnosť vašej jazdy.

Letné pneumatiky pre vyšší komfort

Pokiaľ máte na kolesách obuté celoročné gumy, povinnosť vymienať pneumatiky dvakrát ročne sa vás netýka. Samozrejme, nie je to nič, čo by nám ničilo životy. Vymeniť zimné pneumatiky za letné a naopak je otázka pár minút, no niekedy jediným problémom je prinútiť sa ísť do servisu či vymeniť si ich u seba na dvore. Rozhodne by ste však nemali váhať, ak je teplota vzduchu dlhodobo nad 7 stupňami, to je totiž ten správny čas, aby ste zimné gumy vymenili za letné. Zbavíte sa tak zbytočného hluku pri strete pneumatík s teplou cestou a tiež zvýšenej spotrebe paliva. A čo s gumami, ktoré aktuálne nepotrebujete? Najlepšie je dať ich do garáže či pivnice, naukladať ich na stojan, pekne do stohu. V miestnosti by mala byť tma, chlad a sucho, aby sa gumy počas dlhého odpočinku neznehodnotili.

Vyskúšajte značku Matador

S letnými pneumatikami značky Matador bude vaša jazda zážitok na suchej i na mokrej ceste aj s tými najluxusnejšími vozidlami. Vďaka ich dezénu sa bude auto jednoducho a bezpečne ovládať napríklad aj v zákrutách. Niektoré pneumatiky obsahujú indikátor opotrebenia, ktorý vás upozorní, keď treba letnú pneumatiku vymeniť za novú. Spoločnosť Matador vyrába pneumatiky s dlhoročnou tradíciou a ešte za čias Československa to bol prvý výrobca u nás. Vďaka rovnomernému rozloženiu tlaku na pneumatiku majú dlhú životnosť a veľmi nízku hlučnosť a ich využívaním sa tiež skracuje brzdná dráha vozidla. Inovatívny dizajn pneumatík zvyšuje komfort a bezpečnosť jazdy a šetrí vaše palivo.