Vedia ženy parkovať? Vedci konečne zistili definitívnu odpoveď!

Muži a ženy zvádzajú neustály boj o tom, či nežné pohlavie “rozumie autám” alebo nie. Ženy ohrdnuto krútia hlavami pri každej poznámke o “príšernom parkovaní” a o tom, že dobré vodičky sú námet pre sci-fi filmy. Ale sú tieto vtipy naozaj oprávnené?

“Tomu by si nerozumela…”, odpovedajú mi moji kamaráti na otázku, o čom sa rozprávajú. Pche, že nerozumela! Započúvam sa do debaty a pri slovách “W8” a  “šasi” si pomyslím, že asi v okolí otvorili nejakú novú reštauráciu a nadšená začnem googliť, či robia aj donášku do domu. Sklamaná zisťujem, že nič zo “šasi” na večeru nebude. Objednám radšej pizzu.

Áno, áno… niekedy sa tvárime naozaj múdro, ale väčšina žien vie o autách len toľko, že majú štyri kolesá a rôzne farby. Avšak Britskí vedci prišli so šokujúcou novinkou. Ich najnovšie štúdie sa týkali toho, či sa ženy rozumejú autám, alebo nie. Časť testu pozostávala aj zo šoférskych zručností, v ktorých prekvapivo najlepšie obstáli práve ženy. Ukázalo sa, že nežné pohlavie dokáže lepšie vycentrovať auto medzi dvomi čiarami. To však nie je všetko, ženy vedeli nájsť lepšie miesto na parkovanie a cúvanie takisto obstálo na jednotku. Muži zasa obstáli lepšie vtedy, ak museli parkovať v smere jazdy a necúvali. Avšak pokiaľ zaparkovali zle, mali menšiu ochotu svoju chybu napraviť. Celkovo boli za volantom uvoľnenejší a sebavedomejší.

Z pokusu Britských vedcov sa jasne ukázalo, že ženy sa dokážu pri parkovaní mužom vyrovnať. Bohužiaľ, vedci už vedia urobiť závery takmer o všetkom, to však neznamená, že to tak aj bude. V Číne im asi veľmi neveria, pretože sa rozhodli riadiť parkovacie miesta pre ženy, ktoré sú označené “panáčikom v sukni” a sú dvakrát také široké ako bežné parkovacie miesta.

Ďalej si pripomeňme najhorší pokus o parkovanie a skúste hádať, kto ho má na svedomí. Áno, presne tak, žena. Vodička z Portlandu podala neuveriteľný výkon, ktorý vás určite prinúti rozmyslieť si, či požičiate frajerke svoje auto. Briti zjavne nemali “na muške” takéto expertky. Čo si myslíte vy? Vedia ženy parkovať alebo nie?

Foto: giphy, facebook, flickr