Slovenské diaľnice ponúkajú služby, o akých ste ani netušili!

Nadávate vždy, keď si kupujete diaľničnú známku, lebo sú to iba vyhodené peniaze, ktoré sa ani nepoužijú na stavbu ďalších diaľníc? Verte, že to tak nie je a že okrem pomyselného povolenia na vjazd na diaľnicu získavate viac!

Opravia vám defekt

Kto? Diaľničná patrola, služba Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá je vodičom k dispozícií nonstop. V prípade defektu či inej poruchy na aute je k vám po zavolaní na číslo 0800 100 007. Mnoho vodičov nemá také praktické zručnosti, aby si sami vymenili koleso, práve vtedy je potrebná pomoc.

Ak si ho dokážete opraviť sami, volajte aj tak, najmä kvôli svojej bezpečnosti. Autá diaľničnej patroly sú zozadu označené veľkou blikajúcou výstrahou a budú premávku smerovať do ľavého pruhu, aby ste boli v bezpečí.

Nemáte benzín? Pomôžu tiež

A to doslova. Ak vám na diaľnici dôjde benzín, hliadka patroly vás odvezie na najbližšiu benzínovú pumpu a privezie s načerpanými pohonnými hmotami v bandaske späť!

Používate smartfón? Potom si určite stiahnite aplikáciu pomoc na diaľnici, tá vás v prípade potreby dokáže presne lokalizovať a uľahčiť hľadanie vášho auta na diaľnici pri príjazde pomoci.

Problém na diaľnici? Volajte 0800 100 007

Foto: YouTube