Range Rover Velar: Najkrajší zástupca off-roadov z Britských ostrovov prichádza!

Automobilka Land Rover predstavila nového zástupcu rodiny modelov Range Rover. Nový model Velar vypĺňa medzeru medzi modelmi Sport a Evoque. Z uvedených modelov je jednoznačne najkrajší, prináša aj významné inovácie vo svojej triede.

Nový Velar prichádza s mimoriadne uhladeným dizajnom, ktorý síce zapadá do súčasnej rodiny ostatných modelov, ale dostáva nové poňatie. Zaujímavým detailom sú zapustené kľučky dverí, ktoré sa vysúvajú len v prípade potreby. Z dizajnového hľadiska je takýto detail mimoriadne efektný, ale aj efektívny, a prispieva k uhladenému dizajnu auta. 

Motorická ponuka nového Velaru bude veľmi podobná tej, ktorú ponúka koncernový súrodenec, Jaguar F-Pace. Vznetové agregáty začínajú dvojlitrom s výkonom 132 kW (180 k), pokračujú silnejšou verziou o výkone 176 kW (240 k) a vrcholia trojlitrovým vidlicovým šesťvalcom, ktorý podáva výkon 221 kW (300 k). Zážihové agregáty majú v ponuke verziu V6 Turbo s výkonom 279 kW (380 k), u slabších verzií je to dvojliter s výkonom 184 kW (250 k).

V interiéri nastala doslova revolúcia, keďže zmizli takmer všetky mechanické tlačidlá, tie boli nahradené dotykovými displejmi a plochami, dokonca aj na multifunkčnom volante. Interiér je stvárnený v duchu typickom pre značku, avšak dotykovými plochami prináša veľmi prehľadnú ergonómiu a úplne nový pohľad na interiér vozidiel budúcnosti.

Nový Velar sa nevzdáva ani terénnych schopností svojich starších súrodencov a z fotiek je jasne vidieť, že aj v pomerne náročnom teréne sa nestratí. Samozrejmosťou je teda stály pohon všetkých štyroch kolies a v neposlednom rade off-roadové schopnosti tohto auta, ktoré zdedil od starších modelov, ako typický zástupca svojej značky. 

Nový Range Rover Velar vstúpi do predaja v lete tohto roku, pričom sa zaradí medzi najväčších zástupcov svojho segmentu. S rozmermi s dĺžkou až 4,8 metra sa bude jednať o naozaj veľké a priestranné auto. Na nemeckom trhu jeho cena štartuje na úrovni 56 400 €.

Foto: Land Rover