Hodinky pre chlapov, ktorí smrdia benzínom

INZERCIA | Je pre vás štartovanie motora tou najkrajšou pesničkou, akú počas dňa môžete počuť? Pri každom prechode tunelom túrujete motor, aby ho bolo počuť naozaj všade? V tom prípade spĺňate dva základné predpoklady na to, aby ste boli milovníkom štvorkolesových a dvojkolesových tátošov. A pri vašej záľube by vám mali robiť radosť aj hodinky, ktoré sú tiež inšpirované svetom benzínu.

 

Ak hádate značku Diesel, hádate správne

V takomto výbere predsa rozhodne nemôže chýbať značka, ktorá je rovno pomenovaná pojmom známym v automobilizme. Hoci naftu dnes petrolheadi nemusia, stále ju nájdeme v mnohých autách. A už čoskoro ju budeme môcť nájsť možno aj na vašej ruke. Hodinky Diesel vznikajú v Taliansku, čo je ďalší dôvod na to, aby ste ich milovali. Taliansko je predsa krajinou všetkých tých Ferrari a Lamborghini

Cenovo dostupné a kvalitné náramkové hodinky Diesel sú v ponuke v mnohých dizajnoch a štýloch. Pri výbere vašich nových hodiniek si teda môžete naozaj vyberať a nechať sa viesť iba vašim srdcom (podobne, ako pri výbere vozidla). Zlaté, čierne, strieborné, žlté, menšie, väčšie – je to len a len na vás, čo si vyberiete. Hodinky Diesel sa hodia najmä mužom-elegánom, ktorí majú radi vysoký výkon a exkluzívne značky.

Japonské auto = japonské hodinky

Ktorá značka je azda najznámejším japonským výrobcom hodiniek? Ak ste odpovedali „Casio“, trafili ste klinec po hlavičke. Náramkové hodinky Casio radu G-Shock sa na vašej ruke budú obzvlášť vynímať, ak budete držať volant športového modelu jednej z japonských značiek, ako napr. Honda alebo Subaru.

G-Shocky zoženiete v takmer nekonečnom množstve farebných a dizajnových variácií, čím ich spoľahlivo doladíte k akejkoľvek farbe vášho auta – nech je pokojne aj jedovato-zelená. Okrem dizajnu Casio vyniká aj kvalitou materiálov a spracovaním, čo znamená aj vysokú odolnosť. Väčšina hodiniek z tohto radu má aj chronograf, takže aj meranie rýchlosti zrýchlenia z 0 – 100 km/h bude hračkou.

Milovníci nemeckých áut, pozor!

Skratka MB je pre vás modlou a BMW spolu s Audi milovanými značkami? V tom prípade zrejme máte radi nemecky strohý, ale mimoriadne kvalitný a štýlový dizajn, nehovoriac o spracovaní. Hodinky Zeppelin kráčajú presne v duchu týchto pilierov, vďaka čomu sa stali mimoriadne obľúbenými najmä medzi nami – petrol fetišistami.

Ich spoločným znamením je do detailu prepracovaný ciferník, ktorý vám čas ukáže naozaj štýlovo. Keď s týmito hodinkami na zápästí niekomu poviete, že jazdíte nemeckým autom a máte radi nemeckú kvalitu, neostane mu nič iné než s vami súhlasiť. V ponuke značky sú ako retro-pôsobiace hodinky, tak aj modernejšie kúsky. To preto, aby ste ich mohli dokonalo prispôsobiť vášmu veteránovi alebo, naopak, modernej strele.

Ak je pre vás jednoduchá elegancia to pravé…

Čisté línie bez zbytočných okrás, jednoduchý interiér s množstvom displejov a negýčové sedačky v nenápadnej sivej alebo čiernej farbe si žiadajú aj jednoduché hodinky. Značka Daniel Wellington sa pre vodičov hodí obzvlášť, pretože z jednoduchého ciferníka, ktorý majú, je mimoriadne jednoduché odčítať aktuálny čas.

Podľa kože vo vašom aute môžete vyberať konkrétnu farbu remienku. Fantázii sa tu medze nekladú. Ak ste čistý elegán, ktorý na ohúrenie nepotrebuje nič vyumelkované, potom sú hodinky Daniel Wellington tými pravými aj pre vás.

Petrolheadi tiež musia sledovať čas

Čas je dôležitá veličina, ktorú by mal sledovať aj každý petrolhead. Budeme radi, ak sa s nami v diskusii podelíte o skúsenosti s hodinkami pre milovníkov benzínu. Ktoré si vyberiete vy?