AKTUÁLNE: Neprejazdný priechod Makov: prečo polícia nezasiahla, keď bol ešte čas? Zážitok na vlastné oči z dnešhého rána!

Dnes medzi 5.00 a 6.00 ráno sme prechádzali cez, najmä z dopravného servisu všetkým známy, horský priechod Makov. Dole, na začiatku horského priechodu, sa síce nedržal sneh, ale kým sme vyšli hore, bola snehová pokrývka na úrovni približne 50cm a na vlastné oči sme videli 3 kamióny, ktoré išli pred nami a zapadli. Priamo pred našimi očami. Jeden z nich tesne pred statusom “skrížený cez celú cestu” – rozumej aj do protismeru.

Nemôžeme povedať, že sme sa nepozastavili nad týmto faktom, ako je možné, že z jednej ani z druhej strany nestojí policajná hliadka a nezastavuje nákladné automobily bez nahodených snehových reťazí. O to paradoxnejšie je, že v oboch smeroch stáli policajné autá a “monitorovali situáciu”. Aj keď do áut nebolo vidieť – policajti sedeli zrejme vo vnútri a spa… ako sme povedali, monitorovali situáciu.

O niekoľko desiatok minút neskôr po našom prechode sme sa dozvedeli z dopravného servisu, že horský prechod Makov je neprejazdný. Koľké prekvapenie!

Pýtame sa – prečo polícia na vrchole horského prechodu nemá svoju hliadku a nemonitoruje stav vozovky? Respektíve: nemáme na to dnes už moderné hydrometeorologické stanice, ktoré by vedeli dopravnej polícii nahlásiť, že je potrebné pre neprispôsobené vozidlá priechod uzavrieť? Prečo nespolupracuje Slovenský hydrometeorologický ústav a polícia? Kde boli odrhŕňače?

15327647_10211912226904039_1760980774_n
Autentická fotografia z dnešnej noci

Je až žalostné, keď si pripomenieme fakt, že obe tieto inštitúcie sú financované z našich daní – teda z našich peňazí. Z peňazí všetkých tých, ktorí dnes možno veľmi súrne potrebovali prejsť horským priechodom Makov a nemôžu, pretože polícia dole pod priechodom za naše peniaze iba “monitorovala situáciu”.

Alebo sa mýlime a všetky procesy spomenuté v tomto článku perfektne fungujú, iba sa dnes ráno stala jedna veľká výnimka? :/

Zdroj: Carmagazin.sk | Foto: Luboš Volko – Facebook, autor