Ako vypiecť zo zápchou? Modrý maják na aute a jeho (ne)legálnosť.

Určite to všetci poznáme. Niekam sa ale že naozaj súrne ponáhľate, keď tu zrazu – zápcha. Neostáva vám prakticky nič iné ako zostať čakať v kolóne áut a dúfať, že sa zástup čo najskôr rozpustí. 

Podľa Youtubera MikeJePan máte ale možnosť nainštalovať si do auta / na auto modrý maják. Že na neho nemáte oprávnenie, podľa youtubera vôbec neprekáža, pretože, ako hovorí, používať modrý maják nelegálne je vlastne ešte lacnejšie ako ho používať legálne.

Prečo? Na legálne používanie modrého majáku potrebujete ho mať zapísaný v technickom preukaze, čo sa podľa youtubera dá zariadiť „menším úplatkom“, musíte mať viac ako 21 rokov, musíte byť fyzicky a psychicky spôsobilý, ďalej musíte s autom chodiť každý rok na technickú prehliadku, čo je v ČR 2x častejšie ako normálne. No a okrem toho, že počas jazdy s modrým majákom nemôžete v aute fajčiť (kto to ale skontroluje?), musí byť maják homologizovaný atď, čo všetko stojí nejaké peniaze.

Ak by ste modrý maják chceli používať nelegálne (na čo vás naša redakcia týmto nechce nabádať), stačí vám maják za pár desiatok Eur niekde z internetu či od Číňanov, a nutnosť zaplatiť v prípade, že vás zastavia policajti blokovú pokutu, v ČR na mieste do výšky 2000 Kč (80 Euro), prípadne v správnom konaní do 3500 Kč (140 Euro).

A to je všetko dámy a páni :). Viac v priložených videách.

Foto: Youtube