Aké možnosti máte na trhu s pneumatikami?

Mechanic changing a wheel of a modern car (shallow DOF; color toned image)

INZERCIA | Výmena pneumatík nie je vždy pre všetkých príjemnou záležitosťou a v mnohých prípadoch sa táto vec dosť zanedbáva. Odráža sa to však na jazdných podmienkach automobilu, ktoré s nevhodným typom obutia kolies môže ohrozovať bezpečnosť premávky. Aby sa uľahčil aj tento proces výmeny pneumatík podľa aktuálneho ročného obdobia a klimatických podmienok, výrobcovia ponúkajú aj možnosť celoročnej pneumatiky.

Zmena nie je lacná záležitosť

Klasický prechod z letnej na zimnú a naopak zo zimnej na letnú sa pre mnohých motoristov v poslednej dobe zbytočne predražuje. Pokiaľ sa jedná o výber pneumatík v kompletnej zostave, niet pochýb o tom, že cena nebude práve najnižšia. Je takáto výmena nutná?

Vzhľadom na stále sa meniace klimatické podmienky s extrémnymi výkyvmi počasia nie je možné hazardovať so životom. Samozrejme, že ovládanie auta vás naučili v autoškole, ale jazdná dráha a spôsob jazdy na nevhodnej vozovke nemusí zvládnuť niekedy ani ten najskúsenejší vodič.

Kvalitná značka nerobí kompromisy

Obľúbený variant, ktorý vyrieši tento prípad je druh celoročných pneumatík, ktoré sa označujú M+S a z hľadiska legislatívy je to použiteľné riešenie aj na naše cesty počas oboch ročných období. Nikdy však nevieme na 100 %, ktoré vlastnosti pneumatík Michelin nás pred aktuálnym povrchom ochránia najlepšie. Ako sú pneumatiky navrhnuté a prispôsobené na cestu, závisí predovšetkým od konkrétneho výrobcu. Michelinky sa oficiálne vzdali razantných vlastností pri jazde v chladnom počasí a ich novší typ s ojedinelým dezénom predáva síce ako letné pneumatiky, ale so zimným označením. Je to spojenie dvoch vecí v jednej, ktoré garantuje bezproblémové správanie sa auta na ceste.
Aj životnosť tejto pneumatiky je pomerne vysoká, čo však niekedy závisí aj od spôsobu a jazdných vlastností šoféra.